Posjeta Filozofskog fakulteta

U utorak, 12. decembra, a u sklopu obilježavanja Dana škole, imali smo čast da ugostimo prof. dr Srđana Dušanića, dekana Filozofskog fakulteta, i ma Dejana Došlića, višeg asistenta na Katedri za istoriju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Banjoj Luci. Povod za ovu posjetu je poklanjanje izložbene postavke “Stefan II Kotromanić – 700 godina od početka samostalne vladavine” našoj školi. Autor izložbe je ma Dejan Došlić i radio ju je za potrebe Filozofskog fakulteta. Učenici su imali priliku da uče o srednjovjekovnoj Bosni, a članovi istorijske sekcije započeli su sa radionicama na ovu temu, koje realizuju sa učenicima osnovnih škola.Povodom posjete i darivanja izložbene postavke, učenici i kolektiv Gimnazije izražavaju zahvalnost Filozofskom fakultetu, kao i Katedri za istoriju na ovom fakultetu, sa kojom je dogovorena saradnja i u narednom periodu.