Misija i vizija

MISIJA
Omogućiti učenicima sticanje i razvijanje znanja i vještina, kreativnosti, samostalnosti i odgovornosti, a sve to kroz kvalitetnu komunikaciju, razumijevanje i uvažavanje između učenika i nastavnika.

VIZIJA
Savremeno opremljena škola po mjeri učenika.
Škola u kojoj se uči za znanje, a ne za ocjenu.
Škola kao mjesto na kome se cijene i vrednuju ne samo učenička znanja, nego i svaki drugi indivdualni potencijal, interesovanje i talenat.
Škola u kojoj se njeguju postojeće i razvijaju nove vannastavne aktivnosti i projekti.
Škola čiji stručni nastavni kadar primjenjuje savremene metode učenja i motivisan je za rad sa učenicima.
Škola koja omogućava nastavnicima uslove za kvalitetno stručno usavršavanje, te napredovanje u stručnim znanjima i vještinama.
Škola u kojoj učenici i zaposleni čuvaju imovinu i vode računa o prostoru i opremi.
Škola koja njeguje saradnju sa drugim školama, lokalnom i širom društvenom zajednicom.