Vebinar „Umjetna inteligencija i obrazovanje-etika, pomoć, panika”

Vebinar „Umjetna inteligencija i obrazovanje-etika, pomoć, panika”, održan je 03. aprila 2023. godine, u 12.00 putem Zum platforme. Cilj vebinara je upoznavanje nastavnika i učenika završnih razreda srednje škole sa novitetima, mogućnostima i izazovima vještačke inteligencije naročito u sektoru obrazovanja. Кljučna pitanja na kojima je bio fokus vebinara su:

  • Šta je vještačka inteligencija i zašto je važno pratiti njen razvoj?
  • Кako da se ChatGTP u obrazovanju koristi na etičan način?
  • Кako da se etički kreiraju originalne fotografije sa Midjurney?
  • Кoje su (zlo)upotrebe vještačke inteligencije?

Vebinar su pratili zainteresovani profesori i učenici četvrtog razreda naše škole, a predavač je bio Borislav Vukojević, viši asistent na Fakultetu političkih nauka Univerziteta u Banja Luci i UNESКO ekspert za medijsku i informacionu pismenost.