Radionica: Moja prva Android aplikacija

Vladimir Jovanović, nekadašnji učenik naše škole, održao je u petak 03.02.2023. radionicu ,,Moja prva Android aplikacija”. Vladimir je senior Android programer. Trenutno je zaposlen u kompaniji Tidal, a ranije je radio u kompanijama FlixBus i Asseco. Pored toga, predavač je na patformi Pluralsight, kao i na tematskim konferencijama za programiranje i nove tehnologije.

Radionica kojoj su učenici naše škole prisustvovali je, između ostalog, organizovana i na konferenciji Init prošlog septembra u Banjaluci.

Radionica je trajala pet časova i bila je to sjajna prilika za učenike računarskog smjera i učenike koji idu na računarsku sekciju da steknu početno iskustvo u razvoju Android aplikacija.

Kolektiv Gimnazije se zahvaljuje Vladimiru na ovom sjajnom gestu, izdvojenom vremenu i prenesenom znanju. Radionica se odlično uklopila u program računarskog smjera i stoga je Vladimirov trud još značajniji za našu školu.