Promovisana knjiga poezije ,,Leptir” Ivane Bukejlović

U Doboju je sinoć predstavljena knjiga poezije ,,Leptir”. Autorka knjige je Ivana Bukejlović, nekadašnja učenica naše škole. Promociju je organizovao Centar za kulturu, a sala je bila ispunjena do posljednjeg mjesta.
Knjiga će biti predstavljena i na štandu Republike Srpske na Sajmu knjiga u Beogradu.

Program promocije vodila je Lidija Žarić, direktorka Centra za kulturu. O poeziji Ivane Bukejlović pričala je profesorica književnosti Mira Stanišev, a o Ivaninim slikama pričao je Mišo Damjanović, akademski slikar crkvene umjetnosti.

Ivana Bukejlović rođena je u Doboju 1979. godine. Njeni tekstovi objavljivani su u časopisima „Značenja“ , „Кragujevačko čitalište“, „CAeBulletin“, „Кult“ i na portalima „Кultiviši se“, ,,Lola“, ,,Detinjarije“ i „Dobojski info“. Ovo joj je prva zbirka poezije. Svojim slikama učestvuje na amaterskim paletama u Doboju, a slika ,,Covid-20″ bila je 2021. godine izložena u Sala La Pianta u Korziku(Italija). Živi i stvara u Doboju, a radi u Narodnoj biblioteci u Doboju, kao organizator i moderator programa iz kulture za djecu i odrasle.