Profesionalna orijentacija učenika devetih razreda

U proteklih 15 dana, realizovano je 10 posjeta učenika naše škole osnovnim školama na području Doboja i okoline. Učenici Gimnazije razgovarali su sa maturantima osnovcima o tome kako sebe vide u srednjoj školi, šta je za njih značio izbor gimnazije kao srednje škole kao i drugim pitanjima koje zanimaju buduće srednjoškolce.

Od 15. do 18. aprila, učenici Ivan Đurđević, Danilo Milutinović, Jana Sofrenić, Aleksej Đekić, Filip Dujković, Marko Кatanić, Andrej Stokić, Anja Aleksić i Nina Dujaković posjetili su 4 odjeljenja devetog razreda OŠ “Dositej Obradović” u Doboju u pratnji profesora Slavice Simeunović, Dražrnke Perić, Gorana Ostojića i bibliotekarke Maje Vasilić.

Sa maturantima osnovnih škola “Radoje Domanović” u Osječanima i “Petar Кočić” u Sjeninoj Rijeci, u petak 19. aprila, razgovarale su učenice Ivona Marković i Vera Кovačević u pratnji pedagoga Stanislave Ćelić i bibliotekarke naše škole.

Početkom ove sedmica u osnovnim školama “Milan Rakić” Podnovlje i Majevac bili su učenici Anabela Aleksić, Anastasija Marić i Andrej Stokić u pratnji psihologa Ene Teofilović.

Danas su naši učenici Boško Petrović, Sara Lazić i Anja Baji posjetili osnovce završnog razreda u školama “Sveti Sava” Кakmuž i “Vuk Кaradžić” Petrovo.

Zahvaljujemo se kolektivima i učenicima svih škola koje su nas ljubazno ugostile.