Izložba u kabinetu istorije

U prostorijama naše škole, u kabinetu istorije postavljena je izložba “Stefan II Кotromanić – 700 godina od početka samostalne vladavine”, koja nam dolazi sa Кatedre istorije Filozofskog fakulteta u Banjaluci. Izložbu je pripremio magistar istorije Dejan Došlić, koji je nedavno za naše učenike održao predavanje o Кotromanićima, od Stefana II do Tvrtka Кotromanića.
Učenici drugog razreda Filip Dujković, Vladan Trnjanac i Andrej Stokić su uz podršku predmetnih profesora istražili temu istorija Bosne od njenog nastanka do pada pod tursku vlast, pripremili i održali zanimljivo predavanje za zainteresovane učenike i radnike škole.
Drugi dan, ovim povodom su našu školu posjetili učenici JU Osnovne škole “Dositej Obradović”. Zajedno sa našim đacima su odradili radionicu na istu temu. Bilo je to lijepo i edukativno druženje učenika dvije škole i divan završetak još jedne nastavne nedjelje.