,,Dedalova radionica” ili priča o neodustajanju

Dobojski gimnazijalci, članovi dramske sekcije, svake školske godine radena jednoj pozorišnoj predstavi i predstavljaju je na bosanskohercegovačkim festivalima srednjoškolskog dramskog stvaralaštva. U Doboju već četiri godine nije igrala pozorišna predstava i trenutno nema scene za igru, pa je rad na predstavi “Dedalova radionica”, sa kojom putuju 24. aprila u Кonjic, na 21. FSDS BiH, tekao u zaista teškim uslovima. Činilo se da je nemoguće u datim uslovima
kreirati predstavu , ali nisu odustali.
Tekst i režiju za predstavu “Dedalova radionica” potpisuje Veljko Matković, učenik četvrtog razreda Gimnazije “Jovan Dučić”. On sa svojim vršnjacima, mladim talentovanim entuzijastima, privodi kraju rad na predstavi zahvaljujući
razumijevanju roditelja, nastavnog osoblja i uprave škole, te podršci Opštine Petrovo i Doma kulture Petrovo, gdje su organizovane posljednje probe i pretpremijera predstave.
Podršku mladim zaljubljenicima u pozorišnu igru i pomoć u prikupljanju sredstava za realizaciju predstave i odlazak u Кonjic, možete dati kupovinom ulaznica za pretpremijeru predstave, koja će se održati u Domu kulture u Petrovu, 20. aprila u 19 sati. Ulaznice se mogu kupiti i prije pretpremijere, u prostorijama škole.