„Ako nas pitate imamo šta da kažemo“

Društvo psihologa RS održalo je 31.10.2023. godine on line prezentaciju priručnika „Ako nas pitate imamo šta da kažemo“ svim osnovnim i srednjim školama. Prezentovani su i rezultati istraživanja među osnovnoškolcima i srednjoškolcima, na osnovu kojih je izrađen priručnik za škole.U priručniku se nalaze radionice za rad sa učenicima, roditeljima i kombinovano sa učenicima i roditeljima. Teme koje se obrađuju su mentalno zdravlje, nasilje, rodna ravnopravnost i štetne društvene norme, a namijenjen je svim vaspitno-obrazovnim radnicima. Priručnik su dobile sve osnovne i srednje škole u Republici Srpskoj.
U kreiranju priručnika direktno su učestvovali stučni saradnici iz osnovnih i srednjih škola Republike Srpske, a nastao je u saradnji sa udruženjem Genesis Project uz podršku UNICEF Bosna i Hercegovina.